Doğuş Kozmetik Tarihçe

 

 

Doğuş Kozmetik A.Ş. 1960 yılında Ömer DEDEMEN tarafından Azimli Ticaret Ltd. Şti. olarak kurulmuştur. 1978 yılından sonra faaliyetlerine Azimli Kırtasiye ve Itriyat Ticaret Ltd. Şti. olarak devam etmiştir.

 

 

1996 yılında Doğuş Kozmetik A.Ş. adını alan firmamız, 2000 yılından bu yana NASCITA, TRINA, ELLY, TRICOLOR ve CASHMERE markalarındaki kişisel bakım ürünleriyle, Türkiye genelindeki tüm parfümeri, ulusal ve yerel marketler, drugstore, eczane, deparman mağazalar olmak üzere bir çok farklı kanala dağıtım yapmaktadır.

 

Doğuş Kozmetik A.Ş. kendi markalarına ilave olarak, JOHNSON WAX ANKARA, EVYAP GIDA KANALI ANKARA, EVYAP –AROMEL KOZMETİK PARFÜMERİ KANALI, VILEDA ANKARA, PHILIPS AYDINLATMA GRUBU TÜRKİYE, LOREAL PARFÜMERİ TÜRKİYE,HERBADERM TÜRKİYE, PARLUX TÜRKİYE, SEBAMED İÇ ANADOLU-BATI KARADENİZ, BAMBİNO İÇ ANADOLU gibi bir çok uluslararası markanın dağıtımını yapmaktadır.

 

Doğuş Kozmetik A.Ş. ; son yıllarda, e-ticaret sektörüne yatırım yaparak kozbino.com ve nascita.com.tr alışveriş sitelerini hayata geçirmiştir.

 

Doğuş Kozmetik A.Ş. ; ANKARA’ da bulunan 15.000 m2 lik, 7550 euro palet kapasiteli, Lojistik merkezinde ; toplamda 180 kişilik deneyimli kadrosu ile tüm TÜRKİYE’ ye en iyi şekilde hizmet vermektedir.

 


1960' tan günümüze

Ömer Dedemen, Ankara’da 1958-1961 yılları arasında Çıkrıkçılar Yokuşu’nda açtığı hırdavat dükkanı ile ticaret hayatına atılmıştır. Kendisi ilk başta; Tırnak makasları, dikiş malzemeleri gibi hırdavat ürünlerini sokaktaki tezgahında satan küçük bir esnaftı.